• Anasayfa
  • kyocera ecosys fotokopi ve kyocera yazicilar cevre dostu

  16 Ocak 2019 Çarşamba 17:12

Kyocera Ecosys Fotokopi ve Kyocera Yazıcılar Çevre Dostu

KYOCERA'nın temel dayanaklarından olan Çevre Şartı, Ekim 1991'de kabul edilmiştir. Dünya genelinde büyüme politikasını başarıyla sürdüren KYOCERA, sürdürülebilirlik ve çevre korumayı varlığının ve operasyonlarının merkezinde tutmaya her zaman devam etmiştir. Bu şart, aynı zamanda KYOCERA kurucusu Dr. Kazuo Inamori'nin ortaya koyduğu Şirket Felsefesi içinde yer alan “toplumun ve insanlığın ilerlemesine katkıda bulunma” ilkesiyle bağlantılıdır.

KYOCERA'nın çevresel yaklaşımın başarısı, KYOCERA Document Solutions Avrupa'nın, tüm işletme operasyonlarında çevresel bir yaklaşımın benimsendiğini ortaya koyan ISO 14001: 2015 sertifikasını almasıyla kanıtlanmıştır. Bunun yanı sıra çevre dostu ürünlerden oluşan ve 25 yılı aşkın bir geçmişi bulunan ödüllü ECOSYS serisi, sektörde KYOCERA'nın ürün yelpazesini sürekli geliştirirken çevresel sürdürülebilirliği her zaman ön planda tuttuğunu göstermektedir.

KYOCERA Document Solutions Avrupa Başkanı Takuya Marubayashi, konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirmiştir;

"KYOCERA'da, tüm faaliyetlerimizin sürdürülebilir ve çevre dostu olmasını sağlamak konusunda gerçek bir bağlılığa sahibiz. Sürdürülebilirlik, KYOCERA için yalnızca popüler bir kelime değil, bir çalışma ve yaşam biçimidir. Tüm çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve bayilerimiz bu yaklaşımı benimsedikleri gibi, müşterilerimizin de bu konudaki deneyimlerimizden faydalanmaları için elimizden geleni yaparız. Bu, bizi bir işletme ve bir aile olarak ayrıcalıklı kılan en önemli şeylerden biridir."